Szerző Téma: MĂźszaki vizsgĂĄra, ami fontos lehet!  (Megtekintve 210482 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:MĂźszaki vizsgĂĄra, ami fontos lehet!
« Válasz #700 Dátum: 2012 Július, 15, 14:59:43 »
Üdv Mindenkinek!

Ezen a hĂŠten mĹąszaki vizsgĂĄztattam a verdĂĄmat a Nemzeti KĂśzlekedĂŠsi HatĂłsĂĄgnĂĄl.
Kék színű "zöldkártya" matrica került rá, holott van benne OBD rendszer. Sok hercehurcát , mizériát olvastam már erről a besorolásról.
 Ennek az oldalnak az infĂłi alapjĂĄn nem igazĂĄn tartom helyesnek ezt a kĂŠk szĂ­nĹą besorolĂĄst:
http://totalcar.hu/tanacsok/autodoktor/2010/02/21/piros_vagy_kek_matrica/

KĂŠk jĂĄr hozzĂĄ - mint minden Euro3-as motorĂş autĂłhoz.
Csak Euro4-től zöld, de olyan 306-os nincs.

Nem elérhető violino

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 182
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 3
  • :2021 Október, 28, 23:26:43
Re:MĂźszaki vizsgĂĄra, ami fontos lehet!
« Válasz #701 Dátum: 2012 Július, 15, 15:40:07 »
KĂŠk jĂĄr hozzĂĄ - mint minden Euro3-as motorĂş autĂłhoz.
Csak Euro4-től zöld, de olyan 306-os nincs.

Üdv!

KĂśszi az infĂłt!

Nem elérhető atoxka

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 149
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 5
  • :2024 Március, 28, 21:07:08
Re:MĂźszaki vizsgĂĄra, ami fontos lehet!
« Válasz #702 Dátum: 2012 Szeptember, 13, 18:02:17 »
Üdv.
Olyan kĂŠrdĂŠsem volna, hogy mennyibe kerĂźl a mĹąszaki vizsga? Ahol eddig kĂŠrdeztem 24 kĂśrĂźl mondtĂĄk, de neten meg 16-ot olvasok.. oktĂłberbe esedĂŠkes lesz..

Nem elérhető bellabali

  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.537
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 26
  • :2018 Január, 21, 09:57:32
Re:MĂźszaki vizsgĂĄra, ami fontos lehet!
« Válasz #703 Dátum: 2012 Szeptember, 13, 18:07:46 »
Üdv.
Olyan kĂŠrdĂŠsem volna, hogy mennyibe kerĂźl a mĹąszaki vizsga? Ahol eddig kĂŠrdeztem 24 kĂśrĂźl mondtĂĄk, de neten meg 16-ot olvasok.. oktĂłberbe esedĂŠkes lesz..

KPM műszaki olyan 16 ezer környéke volt még július végén, volt valami tervezet, hogy olyan 5 ezer forinttal emelik, nem tudom ebből mi lett.
EgyĂŠb ( nem KPM ) helyeken 25 kĂśrnyĂŠkĂŠn szoktĂĄk csinĂĄlni, mert kifizettetik a kocsi ĂĄtvizsgĂĄlĂĄsĂĄnak dĂ­jĂĄt is, ĂŠs elvileg ha kicsi a hiba meg is csinĂĄljĂĄk helyben. Persze plusz lĂłvĂŠĂŠrt. TehĂĄt a 25 az reĂĄlis, a kpm ugyan olcsĂłbb, de jĂłval rizikĂłsabb...
BalĂĄzs

Nem elérhető tom122

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 21
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2016 Április, 07, 15:26:46
Re:MĂźszaki vizsgĂĄra, ami fontos lehet!
« Válasz #704 Dátum: 2012 Szeptember, 13, 18:29:57 »
Sziasztok!

Új vagyok, nemrégen vettem a vasam, majd ha lesznek képeim töltök fel!
Majd lenne nĂŠhĂĄny kĂŠrdĂŠsem, csak mĂŠg olvasgatom a fĂłrumokat, ha nem jutok valamire kĂŠrdezek. De nagyon sok jĂł dolgot Ă­rtok, ĂśrĂśm bĂśngĂŠszni! :-!
 blingdriveingsmiley

Előre is köszi!

Nem elérhető atoxka

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 149
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 5
  • :2024 Március, 28, 21:07:08
Re:MĂźszaki vizsgĂĄra, ami fontos lehet!
« Válasz #705 Dátum: 2012 Szeptember, 13, 20:02:10 »
KPM műszaki olyan 16 ezer környéke volt még július végén, volt valami tervezet, hogy olyan 5 ezer forinttal emelik, nem tudom ebből mi lett.
EgyĂŠb ( nem KPM ) helyeken 25 kĂśrnyĂŠkĂŠn szoktĂĄk csinĂĄlni, mert kifizettetik a kocsi ĂĄtvizsgĂĄlĂĄsĂĄnak dĂ­jĂĄt is, ĂŠs elvileg ha kicsi a hiba meg is csinĂĄljĂĄk helyben. Persze plusz lĂłvĂŠĂŠrt. TehĂĄt a 25 az reĂĄlis, a kpm ugyan olcsĂłbb, de jĂłval rizikĂłsabb...
Köszi.. nem értettem, hogy miért van 2 ár, de így már tiszta.. Köszi szépen.. amúgy 2km re tőlem egy ismerős ****i fia 24et mondott.. lehet leviszem oda és nem tökölök vele majd..

Nem elérhető Sali

  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.366
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 19
  • :2019 Március, 06, 14:34:39
Re:MĂźszaki vizsgĂĄra, ami fontos lehet!
« Válasz #706 Dátum: 2013 November, 11, 16:39:07 »
biztos szerepelt mĂĄr rĂŠgebben, hogy mĹąszaki vizsgĂĄn min hĂĄny millimĂŠter profilmĂŠlysĂŠgĹą gumival engednek ĂĄt? NyĂĄri gumi, DOT szĂĄmot ĂŠs egyebet gondolom nem vizslatnak ha normĂĄl az ĂĄllapot?
kĂśnnyĹą annak, akinek nem nehĂŠz...

Nem elérhető Sali

  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.366
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 19
  • :2019 Március, 06, 14:34:39
Re:MĂźszaki vizsgĂĄra, ami fontos lehet!
« Válasz #707 Dátum: 2013 November, 12, 13:42:35 »
biztos szerepelt mĂĄr rĂŠgebben, hogy mĹąszaki vizsgĂĄn min hĂĄny millimĂŠter profilmĂŠlysĂŠgĹą gumival engednek ĂĄt? NyĂĄri gumi, DOT szĂĄmot ĂŠs egyebet gondolom nem vizslatnak ha normĂĄl az ĂĄllapot?
KĂśzben megvan, 1.6 mm a hatĂĄr
kĂśnnyĹą annak, akinek nem nehĂŠz...

Nem elérhető Roland

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 158
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 1
  • :2023 Április, 23, 21:55:13
Re:MĂźszaki vizsgĂĄra, ami fontos lehet!
« Válasz #708 Dátum: 2014 Október, 08, 15:11:37 »
Heelo,
Műszaki vizsgán átmegy úgy az autó, ha a bajuszkapcsolóról nem tudom kapcsolni a hátsó ködlámpát, de műszerfalra, piros visszajelzős, billenő kapcsolóval tudom működtetni?
Úgy néz ki, hogy a bajuszkapcsolón romlott ez a kapcsolási lehetőség és most pont nem esne jól egy ilyen miatt újat venni, beszerelni... Főleg, hogy évente egyszer használja kb. az ember a hátsó ködlámpát...
R

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:MĂźszaki vizsgĂĄra, ami fontos lehet!
« Válasz #709 Dátum: 2014 Október, 08, 15:22:46 »
Heelo,
Műszaki vizsgán átmegy úgy az autó, ha a bajuszkapcsolóról nem tudom kapcsolni a hátsó ködlámpát, de műszerfalra, piros visszajelzős, billenő kapcsolóval tudom működtetni?
Úgy néz ki, hogy a bajuszkapcsolón romlott ez a kapcsolási lehetőség és most pont nem esne jól egy ilyen miatt újat venni, beszerelni... Főleg, hogy évente egyszer használja kb. az ember a hátsó ködlámpát...
R

Egyetlen dologra kell odafigyelni, hogy a legeslegszőrszálhasogatósabb vizsgabiztos se tudjon belekötni: a műszerfalon a narancssárga visszajelzője működjön.

Amúgy megjegyzem, hogy műszakira magam szoktam vinni az autómat, és a világító- és jelzőberendezések közül az alábbiakat nézték eddig nálam:
-tompĂ­tott fĂŠnyszĂłrĂł (itt a vetĂ­tĂŠsi kĂŠpet is)
-hátsó helyzetjelzők
-fĂŠklĂĄmpĂĄk (ezt nem mindig)
-irányjelzők

Ennyi... semmi egyebet, se első helyzetjelzőt, se távolságit, se tolatólámpát, se ködfényszórót, se ködzáró lámpát, se rendszámtábla-világítást...

Nem elérhető Roland

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 158
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 1
  • :2023 Április, 23, 21:55:13
Re:MĂźszaki vizsgĂĄra, ami fontos lehet!
« Válasz #710 Dátum: 2014 Október, 21, 13:29:17 »
Egyetlen dologra kell odafigyelni, hogy a legeslegszőrszálhasogatósabb vizsgabiztos se tudjon belekötni: a műszerfalon a narancssárga visszajelzője működjön.

Amúgy megjegyzem, hogy műszakira magam szoktam vinni az autómat, és a világító- és jelzőberendezések közül az alábbiakat nézték eddig nálam:
-tompĂ­tott fĂŠnyszĂłrĂł (itt a vetĂ­tĂŠsi kĂŠpet is)
-hátsó helyzetjelzők
-fĂŠklĂĄmpĂĄk (ezt nem mindig)
-irányjelzők

Ennyi... semmi egyebet, se első helyzetjelzőt, se távolságit, se tolatólámpát, se ködfényszórót, se ködzáró lámpát, se rendszámtábla-világítást...

AzĂŠrt biztos, ami biztos, a 65Wos tompĂ­tottat ĂŠs a ledes rendszĂĄmtĂĄbla-vilĂĄgĂ­tĂĄst cserĂŠlem a gyĂĄrira.
A nem gyĂĄri alufelnit hogyan fogadjĂĄk? Jobb, ha inkĂĄbb ĂĄtteszem a gyĂĄri lemezfelnit tĂŠligumival a vizsga idejĂŠre?

Nem elérhető kissaty -p3u0e6t-

  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.771
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 34
  • :2023 Február, 11, 03:09:31
  • p3u0e6t SL Wintertime®™
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Re:MĂźszaki vizsgĂĄra, ami fontos lehet!
« Válasz #711 Dátum: 2014 Október, 26, 19:45:20 »

A nem gyĂĄri alufelnit hogyan fogadjĂĄk? Jobb, ha inkĂĄbb ĂĄtteszem a gyĂĄri lemezfelnit tĂŠligumival a vizsga idejĂŠre?


jobb igen  :-!

Nem elérhető Roland

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 158
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 1
  • :2023 Április, 23, 21:55:13
Re:MĂźszaki vizsgĂĄra, ami fontos lehet!
« Válasz #712 Dátum: 2014 November, 04, 14:10:41 »

jobb igen  :-!

Túl vagyunk az Autómmal a műszakin. Leírok pár apró észrevételt, hátha később valakinek segítenek az infók. Annyit leszögezek, hogy a pali, aki ellenőrizte, vizsgáztatta, eléggé jó kedvében volt és nem tűnt valami véresszájú egyednek.
Az Autóklubnál csináltattam, érkezési sorrend ment a dolog, helyben meg lehet várni, így végig is néztem a folyamatot. Az átvizsgálásnál kapásból szólt a ledes rendszámtábla világításra, hogy azt cseréljem majd ki. Az, hogy 55W-os tompított helyett, próbaképen itt is bennhagytam a 65W-os izzót, fel se tűnt senkinek. Megvillogtatta a lámpákat, világítanak, jó. A ködlámpám külön kapcsolóra van kivezetve a műszerfalra, mivel a bajuszkapcsolón elromlott a funkciója. Nézegette, fel-le kapcsolgatta, bólogatott, elfogadta. Visszajelzője világított az óraegységen is, illetve a kapcsolón is van egy diszkrét piros ledje.
Figyeljetek a guminyomásra is. Vizsga előtt dobtam rá az alufelnit a téli gumival. Nyáron csak állt a garázsban és nem lett fújva tavaly óta. Mondta, hogy a rázópadon nem is lett jó az eredmény. Fújtunk bele, jó lett. Ismét két évre megvan a plakett, hurá!
Üdv!
blingdriveingsmiley

Nem elérhető Palicz Gergő

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 12
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2019 Március, 02, 22:10:20
Re:MĂźszaki vizsgĂĄra, ami fontos lehet!
« Válasz #713 Dátum: 2019 Február, 25, 19:31:51 »
Hello Nekem lehet hogy hülye a kérdésem, de felteszem. Az autóm 99/12 évjáratú és első lökhárító törött lett. szeretném lecserélni. Utánna jártam és felmegy rá az újjabb is. megkérdeztem a műszaki ellenőrünket ő azt mondta hogy nem nagyon szeretik ha nem gyári a lökhárító. valaki cserélte már így vagy szerintetek akkora nagy probléma lenne?

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:MĂźszaki vizsgĂĄra, ami fontos lehet!
« Válasz #714 Dátum: 2019 Február, 26, 16:54:43 »
Hello Nekem lehet hogy hülye a kérdésem, de felteszem. Az autóm 99/12 évjáratú és első lökhárító törött lett. szeretném lecserélni. Utánna jártam és felmegy rá az újjabb is. megkérdeztem a műszaki ellenőrünket ő azt mondta hogy nem nagyon szeretik ha nem gyári a lökhárító. valaki cserélte már így vagy szerintetek akkora nagy probléma lenne?

Szia,

EgĂŠszen nyugodt lehetsz: '99-ben is szereltĂŠk mĂĄr 306-osokra a kĂśr alakĂş kĂśdlĂĄmpĂĄs lĂśkhĂĄrĂ­tĂłt, Ă­gy kizĂĄrt, hogy problĂŠmĂĄzzanak vele.
Nagyon sokan ĂĄtcserĂŠltĂŠk mĂĄr, ĂŠs S1-eseken is...

Nem elérhető Palicz Gergő

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 12
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2019 Március, 02, 22:10:20
Re:MĂźszaki vizsgĂĄra, ami fontos lehet!
« Válasz #715 Dátum: 2019 Március, 02, 22:09:48 »
Szia,

EgĂŠszen nyugodt lehetsz: '99-ben is szereltĂŠk mĂĄr 306-osokra a kĂśr alakĂş kĂśdlĂĄmpĂĄs lĂśkhĂĄrĂ­tĂłt, Ă­gy kizĂĄrt, hogy problĂŠmĂĄzzanak vele.
Nagyon sokan ĂĄtcserĂŠltĂŠk mĂĄr, ĂŠs S1-eseken is...



KĂśszĂśnĂśm a vĂĄlaszt!

 


Google PageRank